Vážení zákazníci, z dôvodu vysokého počtu objednávok môžu byť niektoré dátumy dodania teraz dlhšie ako ste zvyknutí, ďakujeme za pochopenie.

Ako vybrať darček pre rybára?

Každý rok každý z nás rieši rovnakú otázku: "Čo mám kúpiť k Vianociam?". Ak presne viete, čo chce Váš rybár pod stromčekom nájsť, je to skvelé a nemusíte si s výberom darčeka lámať hlavu. Pokiaľ ale patríte medzi skupinu ľudí, ktorí chcú svojich blízkych prekvapiť a v sortimente rybárskych potrieb sa príliš nevyznáte, tento článok by vám mal výber darčeka uľahčiť.

Začneme typom produktu. Keď sa povie rybárske vybavenie, väčšina ľudí si asi ako prvý predstaví prút a navijak. Prútov a navijakov sú ale stovky druhov, na každú rybolovnú techniku ​​je potrebný iný typ a ak presne neviete, akej rybolovnej technike sa Váš rybár venuje a čo presne mu vyhovuje, radšej by sme sa do týchto darčekov vôbec nepúšťali. Je tu vysoká pravdepodobnosť, že tu urobíte chybu a netrafíte sa. Ak by ste ale napriek tomu chceli prút alebo navijak, odporúčame kontaktovať naše zákaznícke oddelenie, ktoré vám s výberom pomôže.

Ako prvý sme pre vás samozrejme pripravili špeciálnu sekciu Tipy na darčeky pre rybárov. Nájdete tu tie najobľúbenejšie produkty, ktoré zaručene urobia rybárovi radosť.

Dĺžka vychádzok k vode

Prvou pomôckou pre výber správneho darčeka je dĺžka vychádzok k vode. Ak rybár jazdí k vode na viacdenné výpravy (pri vode teda i nocuje), hneď vám to napovie, na aký sortiment sa zamerať. Keď rybár trávi pri vode dlhší čas v kuse, rozhodne sa hodí pohodlné rybárske kreslo. Samozrejme potrebuje aj rybársky stan (bivak). Na zemi sa pochopiteľne nespí príliš dobre, a preto je základ mať aj pohodlné rybárske ležadlo. Rybársky spacák už je samozrejmosťou, aby rybárovi nebolo v noci chladno. Pri dlhších vychádzkach rybár potrebuje čelovku, bez ktorej by sa za tmy pri love neobišiel. Pri viacdenných výpravách si rybár väčšinou musí pri vode aj sem tam niečo uvariť. Varič a riad sa teda budú určite hodiť. Veľmi obľúbené sú aj rybárske hriankovače alebo panvičky, v ktorých si rybár dokáže pripraviť takmer čokoľvek, a navyše veľmi rýchlo.

Ročné obdobia

Ďalším dobrým tipom je aj ročné obdobie. Chodí Váš rybár na ryby i mimo letných mesiacov? V takom prípade sa bude určite hodiť teplejšie rybárske oblečenie, termoprádlo, čiapka a pod.

Počasie

Počasie tiež veľa napovie, dážď je síce nepríjemný spoločník, na druhú stranu každý rybár vie, že dážď väčšinou prinesie úspech a ryby berú. V takom prípade sa nikdy nestratia čižmy a rybársky dáždnik.

Spôsob dopravy k vode

Takmer každý rybár potrebuje na svoje vybavenie nejaké tašky a púzdra. Ak rybár jazdí na ryby len na pár hodín na bicykli, určite sa bude hodiť rybársky batoh, prípadne viackomorové rybárske púzdro na prúty s vreckami navyše. Výber puzdra na prúty je ale o niečo zložitejší, pretože rovnako ako prúty, majú aj puzdra rôzne dĺžky. Ideálne je, keď sa dostanete k prútom, zmeriate ich v zloženom stave a následne vyberiete o pár cm dlhšie púzdro. Rybári, ktorý jazdia na ryby autom, naopak používajú prepravné tašky, kam môžu uložiť rybárske kŕmenie, oblečenie, jedlo a pod.

Stávka na istotu

A ak nemáte vôbec žiadne informácie o tom, ako často rybár jazdí na ryby, ako sa tam dopravuje a či trávi pri vode len pár hodín, alebo aj niekoľko dní, je tu pár vecí, ktoré využije každý rybár. Polarizačné rybárske okuliare veľmi dobre chránia zrak, ale najmä umožňujú rybárom oveľa lepšie pozorovať vodnú hladinu a môžu vďaka nim aj ľahšie zistiť, kde sa práve ryby nachádzajú. Rovnako tak neurobíte chybu, keď vyberie rybársku šiltovku, tričko, alebo mikinu.

Ak máte doma mladého rybára, bezpochyby mu urobí radosť plyšová ryba, či už je jeho obľúbená ryba kapor, šťuka, sumec alebo napríklad ostriež.

A ak ste úplne bezradní a radšej necháte výber konkrétneho darčeka na rybárovi, sú tu samozrejme obľúbené darčekové poukážky.

Tento internetový obchod ukladá cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem