Vianočné darčeky môžete vrátiť alebo vymeniť až do 31.1.2024. Viac informácií

Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník

Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
Herklas Dosková Hra Pre Rybárov Rybník
15,35 EUR
Cena po registrácii :14,89 EUR
> 10 ks SkladomU vás už pozajtra
Dodanie do Vianoc
Odošleme ešte dnes (pri objednaní do 12:00)Mám záujem o viac ks, ako je skladom
KódHERK_RYBVýrobcaHERKLASZáruka24 mesiacov
Rybník je zábavná stolová hra, ktorá zabaví celú rodinu. Hra nie je určená len pre rybárov, ale pre každého od 6 rokov. S hrou Rybník budete spoznávať tvary, názvy a špecifické znaky daných rýb.

K vytvoreniu hry nás viedol vzťah k prírode, hra Rybník je kompletne vyrobená v Českej republike.

Prednosti hry Rybník:• celá výroba prebieha na území Slovenskej republiky
• poctivá ručná maľba prevedená k potrebám tlače
• zabaví naozaj celú rodinu
• niekoľko herných možností
• nadchne ako rybárov, tak i milovníkov stolových hier
• obsahuje náučné prvky
• vhodné pre deti od 6 rokov
• všetky potrebné právne náležitosti pre predaj hry sú samozrejmosťou

Hra obsahuje:
• 1x herné pole
• 100x herná karta
• 4x figúrka
• 1x kocka
• návod

Rozmer krabice - 29 * 19,5 * 4 cm

Váha - cca 0,5 kg

Ako hrať hru Rybník

Na začiatku hry si hráči vyberú svoju figúrku farebne rozlíšenú, ktorá predstavuje postavu rybárov. Ďalej si určí jedného člena "porybného". Porybný má na starosti prideľovanie hracích kariet hráčom. Kartičky si rozdelia podľa druhu rýb na jednotlivé kôpky. V hre sa nachádza desať druhov rýb, to znamená, že porybný má desať kôpok. Kartičky má otočené obrázkom nahor.

Hráči postavia svoje figúry (rybárov) na políčko ŠTART. Prvý hráč hodí kockou a padne napr. 2.

Hráč posunie rybára o dve hracie políčka. Na druhom políčku od štartu sa nachádza Kapor obyčajný. Hráč sa pozrie na kartu kapra obyčajného. Karta má veľkú zelenú číslicu, ktorá udáva potrebnú výšku druhého hodu, tak aby kapra ulovil.

Pokiaľ hráč druhým hodom kocky hodí 4 a viac kapra chytil, porybný mu vydá kartu. Hrá ďalší hráč v poradí. Ak hodí druhým hodom menej ako 4, kapra nechytil a kartu nedostáva, hádže ďalší hráč v poradí.

Ďalšie možnosti hry Rybník

1. sumca sedma

Kartová hra pre 2 - 4 hráčov.

Na začiatku hry si hráči riadne zamiešajú karty. Potom karty rozdelia každému hráčovi po 7 kartách, balíček zostávajúcich kariet položia na stôl rubom hore a jednu vrchnú kartu položia vedľa lícom nahor. Hráči si usporiadajú karty v ruke lícom k sebe do vejára, tak aby ich ostatní hráči nevideli. Hru začína hráč, ktorý rozdával karty a ostatní hráči pokračujú v smere hodinových ručičiek.

Na kartách sú dve číslice:
1.Veľké domáce zelené číslice (ZČ)
2.menšie číslice hnedej farby (HČ)

Na kartu ležiacu lícom nahor prihadzuje prvý hráč ak má v ruke kartu s rovnakou ZČ ako je ZČ na karte ležiacej na stole. Ak takú kartu nemá, môže vyhodiť inú kartu a to len tú, ktorá má menšiu dvojčíslici HČ končiace 5. Pokiaľ nemá ani túto možnosť, vezme si kartu z balíčka kariet ležiacich rubom hore.

Karta so sumcov veľkým má ZČ = 7, môže sa vhadzovať na akúkoľvek kartu, ktorá má posledné číslo menšie dvojčíslice HČ = 0. Na sumca hráč, ktorý je v poradí berie dve karty s balíčka. Ak však má aj on kartu sumca, tak ju môže prihodiť a ďalší hráč berie 4 karty.

Hru vyhráva hráč, ktorý sa prvý zbaví všetkých kariet v ruke.

2. Rybie vojny

Kartová hra pre 2 - 6 hráčov.

Na začiatku hry si hráči riadne zamiešajú karty. Potom karty rozdelia každému hráčovi po 10 kartách. Každý hráč dá karty na svoju kôpku rubom hore. Hru začína hráč, ktorý rozdával karty.

Vezme si vrchnú kartu zo svojej kôpky a vyloží ju na stôl lícom nahor. To isté urobia aj ošatný hráči v kole v smere hodinových ručičiek. Po vyložení všetkých kariet v kole si hráči skontrolujú HČ (miera ryby) a kto vyložil kartu s vyšším HČ vyhráva a berie všetky vyložené karty.

Ak niektorí hráči vyložia rovnakú hodnotu HČ, tak ďalej vykladajú iba títo hráči kým jeden z nich nevyloží výššiu hodnotu HČ a tento hráč potom berie všetky vyložené karty.

Vyhrané karty si hrači ukladajú stranou pre následné sčítanie.

Hra sa opakuje do tej doby než sa vyloží všetkých 10 kariet od každého hráča. Po vyložení posledných kariet si hráči spočítajú karty, vyhráva hráč s najviac kartami. Ak majú niektorí hrači zhodné počet kariet, rozhoduje bodový súčet kariet podľa ZČ.

3. Pexeso

Vyberte si z každého druhu rýb dve kartičky.

Kartičky zamiešajte a vyskladajte na stôl 4 rady, po 5-tich kartách do obdĺžnika.

Potom hráči otáča vždy dve karty. Vždy otáča tak, aby ostatní hráči videli aké ryby sa na karte nachádzajú. Ak sa na obrázkoch nachádza rovnaký druhy rýb, tak si hráč karty ponechá. Ak nenájde rovnakú rybu, tak karty vracia na rovnaké miesto. Pokračuje ďalší hráč v poradí.

Kto má najviac parov rýb tak vyhráva. Ak majú rovnako rozhoduje súčet bodov ZČ, vždy len jednej karty z páru.

Môžete si zahrať zložitejšiu verziu pexesa, takže si zvýšite počet kariet a vyberiete si z každého druhu napríklad tri karty, tak že sa obracia trikrát a zbierajú sa tri zhodné ryby.

VýrobcaHERKLAS
Parametre
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies