Vianočné darčeky môžete vrátiť alebo vymeniť až do 31.1.2024. Viac informácií

Efko Dosková hra pre rybárov Veselý rybolov

Efko Dosková hra pre rybárov Veselý rybolov
Efko Dosková hra pre rybárov Veselý rybolov
Efko Dosková hra pre rybárov Veselý rybolov
Efko Dosková hra pre rybárov Veselý rybolov
13,42 EUR
> 10 ks SkladomU vás už pozajtra
Dodanie do Vianoc
Odošleme ešte dnes (pri objednaní do 12:00)Mám záujem o viac ks, ako je skladom
Na tento produkt sa nevzťahujú žiadne ďalšie zľavy.
Kód86843VýrobcaEFKOZáruka24 mesiacov
Jednoduchá zábavná hra pre deti s rybárskymi motívmi, ktorá rozvíja trpezlivosť, schopnosť analytického uvažovania a jemnú motoriku u tých najmenších hráčov.

• Vek od: 3+
• Obtiažnosť: Ľahká
• Doba hrania: 15 min
• Počet hráčov: 2+
• Vyrobené v Českej republike

Návod ku hre:

Každý hráč dostane tri figúrky rovnakej farby. Krúžky predstavujúce rybičky sa rozmiestnia na červené cieľové políčka na hernom pláne.

Hráči postupne v dohodnutom poradí hádžu kockou. Kto hodí kockou šestku, môže nahodiť udicu – teda nasadí svoju figúrku na akýkoľvek splav na hernom pláne a ďalším hodom kocky určí, o koľko políčok môže postúpiť na hernom pláne – jeho figúrka teda nezostáva stáť na splave.

Hráči sa snažia čo najrýchlejšie chytiť nejakú rybu – to znamená dôjsť so svou figúrkou na červené políčko so žltým krúžkom pomocou presného hodu kockou. Ak hráč „prehodí“, tak môže buď ťahať inou figúrkou, ktorú má v hre, alebo jeho hod prepadáva.

Ak hráč dosiahne červené políčko presným hodom, znamená to, že chytil rybu, navlečie krúžok na figúrku a vracia sa rovnakou cestou podľa hodov kockou späť. Dosiahnutím splavu je ryba vytiahnutá z vody von a hráč si svoj úlovok nechá u seba. Figúrka môže ďalej pokračovať v hre.

Na jednom políčku nemôžu stáť dve figúrky. Nevyhadzujú sa vzájomne. Pokiaľ postup figúrky končí na políčku, kde už stojí iná figúrka, musí sa vrátiť na svoje štartovacie miesto. Ak má hráč inú figúrku v hre, môže potiahnuť inou svojou figúrkou. Figúrky sa môžu preskakovať, neblokujú sa vo svojom postupe.

Ak postup figúrky končí na žltom políčku, pri ktorom je dravá ryba, potom hráč prišiel buď o návnadu alebo o úlovok. Ak sa tak stane pri chytaní – teda na políčku skončí samotná figúrka, vracia sa figúrka k rybárovi a čaká na opätovný hod šestky na kocke. Pokiaľ na políčku skončí figúrka s krúžkom, krúžok sa vracia na pôvodné červené políčko, odkiaľ bola ryba chytená a figúrka sa vracia späť k rybárovi, kde čaká na opätovný hod šestky na kocke.

Hra končí, akonáhle sú všetky rybičky vylovené z rybníka. Hru vyhráva hráč s najvyšším počtom nalovených rýb. V prípade rovnakého počtu rýb je víťazom hráč, ktorý svoje ryby pochytal skôr a dokáže všetky svoje ryby bezchybne pomenovať.

VýrobcaEFKO
Parametre
Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies